Google AdSense

Lyžování ve Švýcarsku


Vlajka ŠvýcarskaŠvýcarské Alpy se rozkládají v severní části Švýcarska. Nejvsšší horou v této oblasti je Dofourspitze s 4634 m. Tato hora leží na hranici s Itálií a proto je nejvyšší částí jak Italských, tak Švýcarských Alp. Švýcarské Alpy jsou rozdělené na 23 menších částí.

Nejznámější zimní střediska jsou: Albinen, Alpenarena, Brienz, Crans Montana, Davos, Engelberg, Grindelwald, Jungfrau region, Wallis, Zermatt/Täsch.

Alpenarena: Alpenarena je jedním z novějších středisek. V areálu najdete více než 220 km sjezdovek. Oblast je vhodná pro všechny typy lyžařů. Jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře.  Středisko najdete poblíž ledovce Vorab.

Davos: Davos je velmi luxusní středisko s množstvím pětihvězdičkových hotelů. V jeho blízkosti najdete ledovec Engadin. Davos najdete v nadmořské výšce 1560m.

Grindelwald: Kouzelné středisko Grindelwald najdete pod horou Kleine Scheidegg. Jde o velmi oblíbené středisko. Najdete zde hotely, horské chaty, penziony a množství restaurací nebo obchůdků.

Zermatt: Středisko Zermatt je jedním z nejznámějších středisek v Alpách vůbec. Najdete ho nedaleko italských hranic, pod horou Matterhorn. Výhodou střediska je možnost téměř celoročního lyžování.

Ubytování ve Švýcarsku.

Můžete využít nabídek cestovních kanceláří, rezervaci přes internet nebo zimmer frei. Tyto dvě poslední možnosti bývají cenově výhodnější. Nevýhodou je, že veškeré potřebné věci si musíte zařídit sami. Ve většině středisek to však není žádný problém.