Google AdSense

Lyžování ve Francii


Vlajka FrancieFrancouské Alpy se nacházejí na jihovýchodě Francie. Nejvyšší horou nejen francouzské části, ale i celých Alp je Mont Blanc s 4808m. Francouská část Alp je nejvyšší částí Alp.

Nejznámější zimní střediska jsou: L'Alpe-d'Huez, Chamonix, Hautacam a Super Besse.

L'Alpe-d'Huez: Toto zimní středisko najdete v centrální části Francouzských Alp. Rozkládá se v nadmořské výšce 1850m.  V létě se tu jezdí část Tour de France. Toto středisko je známé především díky velmi slunečnému počasí a krásné přírodě. V L'Alpe-d'Huez najdete nejtěžší alpskou sjezdovku. Oblast je vhodná i pro běžkažení a pěší turistiku.

Chamonix: Údolí Chamonix se rozkládá pod Mont Blancem v části zvané Horní Savojsko. V roce 1924 se zde konaly olympijské hry.  Velkou výhodou tohoto střediska je možnost témeř celorocního lyžování.  V oblasti najdete lehké sjezdovky pro začátečníky, tak i velmi náročné sjezdovky pro dobré lyžaře. Chamonix je považován za kolébku zimních sportů v Evropě.

Hautacam: Se nechází v Pyrenejích. U nás je málo zmáné. V oblasti najdete více než 20 km sjezdovek. Je oblíbeným střediskem pro milovníky běžkaření.

Ubytování ve Francii:

Naše cestovní kanceláře nabízejí celou řadu zájezdů do Francie. Můžete však využít i výhodnější rezervace ubytování přes internet nebo nabídky Zimmer frei.