Google AdSense

Lyžování v Rakousku


Rakouská vlajkaRakousko je jednou z nejnavštěvovanějších lyžařských center na světě. To především díky množství lyžařských areálů v Rakouských Alpách.  Rakouské Alpy se rozkládají na 63 %  rozlohy celého Rakouska.  Rakousko bohatne především díky zimní turistice. Nejvyšším bodem Rakouských Alp je Glossglockner s 3798 metry.

Nejznámější zimní střediska v Rakousku.

Brixental, Dachstein, Hintertux, Heiligenblut, Hochficht, Innsbruck, Kaprun/Zell am See, Kitzbuhel, Lungau, Semmerin a Zillartal.

Brixental: Jedno z největších lyžařských středisek v Rakouských Alpách. Nachází se v Tyrolsku pod vrchem Hohe Salve. V oblasti se najdete více než 240 km sjezdovek.  Převládají středně-těžké, červené sjezdovky, ale najdete zde i sjezdovky modré a černé.

Dachstein: Středisko Dachtein se rozkládá pod stejnojmeným vrcholem nedaleko Slatzburku ve spolkové zemi Saltzbursko.  V oblasti najdete množství sjezdovek. Nejvyšší sjezdovka začíná v 2100 m. n. mořem.

Innsbruck: Insbruck je pravděpodobně jedním z  nejznámějších horských měst Rakouska. Najdete ho v Tyrolsku. Konaly se zde Olympijské hry. V oblasti kolem Innsbrucku najdete více než 60 km sjezdovek.

Kaprun/Zell am See:  Kaprun je velmi oblíbené středisko. Nejdete zde i velmi luxusní hotely. Nachází se v Saltzburgsku pod ledovcem Kitzsteihorn.  Jedna z lanovek končí více než tři tísíce metru nad mořem.

Ubytování v Rakousku:

Cestovní kanceláře nabízejí celkou řadu zájezdů do zimních středisek v Rakousku. Nabízejí ubytování v luxusních hotelích, ale i penzionech nebo horských chatách. V celé oblasti je možné pronajmutí malých rodinných apartmánů. Dnes je velmi rozšířené hledání ubytování až na místě. Často vás takto ubytování vyjde mnohem levněji než přes cestovní kanceláře. Nabídka zimmer frei je velmi bohatá.