Google AdSense

Lyžování v Itálii


Italská vlajkaItalské Alpy se rozkládají v severní části Itálie.  Nejvyšší horou italské části je Dofouspitze s 4634 m.  Italské Alpy se dělí na Západní a Východní italské Alpy.  Ty se dále dělí na množství menších oblastí.

Nejznámější zimní střediska jsou: Alta Badia, Andalo / Paganella, Bormio, Cervinia, Gressoney, Livigno, Madonna di Campiglio, Pejo, Pinzolo, Passo Tonale,  Sella Ronda, Tonale, Val di Fiamme, Val Senales.

Alta Badia: Jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Italských Alpách. V oblasi najdete více než 1000 km sjezdovek.  V oblasti najdete černé, červené, modré a žluté sjezdovky. Cena Ski pasu pro celou oblast na šest dní je pro dospělého 202 euro.

Cervinia: Toto lyžařské středisko se nachází pod Materhornem a je propojené se Švýcarským střediskem Zermatt, které se nachází nedaleko. Lyžování si můžete užívat na více než 200 km sjezdovek.

Livigno: Zimní středisko Livigno najdete v těsné blízkosti švýcarských hranic. V oblasti najdete přes 220 km sjezdovek. Cena ski pasu pro dospělého je 155 euro.

Pejo: Zimní středisko Pejo najdete v oblasti Val di Sole, což v překladu znamená slunečné údolí. Oblast je známá díky krásnémů počasí a přírodě.  V oblasti je více než 100 km upravených sjezdovek.

Tonale: Tonale najdete v oblasti Dolomity. Oblast je známí díky slunečnému počasí a nádherné přírodě.  Najdete zde před 100 km sjezdovek. Cena ski pasu je  194 euro.

Ubytování v Italských Alpách:

Cestovní kanceláře vám mohou nabídnou ubytování v hotelých, penzionech, apartmánech nebo chatách. Stejně jako všude jinde v Alpách můžete využít nabídky zimmer frei. Vyplatí se hlavně mimo sezónu, ale i během ní tak můžete najít mnohem levnější ubytování než přes cestovní kancelář. Je to však risk a musíte počítat s možností, že neseženete ubytování přesně v tom středisku, které byste chtěli navštívit.